Виховна робота

«ЗОЛОТОГО УРОЖАЮ ЗНОВ ДО НАС
ПРИЙШЛА ПОРА»



Мета: розширити знання дітей про осінь, як пору року; поглибити знання про овочі та фрукти,  їх користь для людини, походження; розвивати мовленнєві здібності учнів;уміння відшукувати інформацію з теми, презентувати виконану роботу; спонукати до дослідницької діяльності; формувати почуття краси рідної природи; виховувати любов до природи, бажання примножувати її багатства.
Механізм реалізації проекту
·        постановка проблеми;
·        визначення теми, мети і завдань проекту;
·        ознайомлення учнів із змістом проекту та етапами його реалізації;
·        пошукова робота учнів.
Зміст проекту
Учасники  «Овочева родина»
ü знаходять цікаву інформацію про походження овочів та їхню користь для людського організму;
ü готують ілюстративний матеріал до теми;
добирають вірші, загадки про овочі.
      Обладнання: гірлянди з осіннього листя; кульки оранжеві та жовті; кошик з овочами та кошик з фруктами; калинові грона; листя з різних дерев та кущів; коровай на вишитому рушнику; плакати; ілюстрації
 Місце проведення: святкова прибрана зала.
Учасники: учні 2 класу.
  Хід заходу

Звучить мелодія «Осінь чарівниця»
Господиня: Добрий день вам, добрі люди,
Хай вам щастя всюди буде,
Зі святом осені вітаєм,
Щастя й радості бажаєм!
Господар:Хай усім буде затишно з нами,
Хоч за вікнами дощик шумить.
Поговоримо про осінь віршами,
          І хай музика ніжно звучить.
Пісня «Диво-осінь»
Вірші про осінь
Ангеліна1.Золота красуня – осінь-чарівниця!
   По землі ступає, золотом іскриться.
    В жовте і червоне листячко фарбує,
    І картини дивні, чарівні малює.
Даша 2. Небо синє-синє, листя кольорове,
    А яке довкілля радісне, чудове!
    А які жоржини, наче сонце, квіти,
    Світ наш неповторний, гарний , розмаїтий.
Максим 3. Коли вона загляне в сад – наллється соком виноград .
    І кислі яблука ранет солодкі стануть наче мед.
Назар 4. А коли гляне на баштани – наллються гордо кавуни.
    І залишається в хустках товста капуста на грядках.
Саша 5. Як помандрує по гаях з чарівним пензлем у руках –
     Все розмалює по путі.
      Берези стануть золоті!
      І ми уклінно просим…
Усі: Заходь у гості, щедра осінь!
Осінь: Добрий день, в  добрий час!
Рада, рада бачить вас!
Я — Осінь. Пора надзвичайно чарівна.
У барвах казкових ліси і поля.
Я тут господиня, я Осінь — царівна.
В моїм володінні земля.
(Осінь ставить коровай на стіл, квіти й кошик.)
Три місяці маю собі на підмогу
Це Вересень, Жовтень — мої трударі.
Листопад завершує нашу дорогу
І зменшує сонця вгорі.
І довшає нічка, стає холодніше.
Пора прощавання скоро прийде.
Заплачуть дощі все частіше й частіше,
І чарів не стане ніде.
Покличу-но місяців я на розмову —
Зустрітись пора нам прийшла.
Роботу вони всі зробили чудову
За кожного рада була.



Вересень.
Потрудився я в садочку, в городах та в полі.
Льон зібрав я і картоплю, яблук, груш доволі,
Помідор, квасолі, перцю, гречку, просо й сливи,
Щоб були всі люди ситі та були щасливі.
Жовтень
Ну, а я все, що лишилось довше достигати —
Це капуста головаста і гарбуз пузатий.
Моркву гарну, солоденьку, буряки цукрові,
Щоб були всі люди ситі та  здорові.
Листопад.
Ну, а я зорю земельку, як пройду полями.
Повкладаю звірів спати, як пройду лісами.
У городах та садочках приберу красиво,
Щоб цю зиму перебути на землі щасливо.
Темні хмари по небу пущу,
Земля спрагла хоче дощу.
Даша: А наші дівчатка не сумують, коли іде дощ.
Дощику. Чом нас лякаєш?
І гуляти не пускаєш?
Парасолькою новою
Я накриюсь з головою
Чобітки високі взую
По калюжам потанцюю.

Танець з парасольками.


Осінь: А чи знаєте малята,
Що принесла вам на свято.
Із садів, полів і грядок,
Повний кузовок загадок.
Учитель:
Діти, ви готові відповідати? Тож, будь ласка, люба Осінь!
Загадки:
·       Влітку у садочку зріє листочком,
 Восени набравшись соку, стане враз червонобоким. (Яблуко)
·       В земляній сиджу коморі,
А коса моя надворі (Морква)
·       Вона на грядці сонцем сяє,
Родичів багато має.
Гарбузова господиня,
Знають всі: зоветься …(Диня)
·       І гірка, і завжди свіжа,
Всі її їдять, одначе,
Хто її ножем поріже,
Неодмінно сам заплаче. (Цибуля)
·       Лампочка вгорі висіла, стала смачна, пожовтіла.
  Діти лампочку зірвали з апетитом скуштували. (Груша)
·       На городі він росте, має листячко густе.
   Хвостик схожий на шнурок, це зелений…  (Огірок)
·       Чи то жовта, чи то синя соковита господиня.
   Чи то сонце, чи то злива –  пригостить нас влітку… (Слива)  
Осінь:  Молодці! Що й сказати?
             Вмієте загадки відгадати.
Учитель: Осінь наша, осінь, золота година,
                  Неба ясна просінь, пісня журавлина, 
                  Та не тільки славна за свою ти вроду –
                  Урожай здавна ти несеш народу. 
                  Щира і дорідна, пахнеш ти медами,
                  Славиш край наш рідний зерном і плодами.
– Сьогодні на свято до нас завітала «Овочева родина»






Вони готувалися до свята старанно, дізналися багато цікавого про овочі, а сьогодні своїми знаннями поділяться з нами. То що ж, шановна «Овочева родина»  що цікавого ви можете розповісти нам про своїх родичів.
Морква:
1.Візьмеш в руки — оранжева, гладенька,
А покладеш у рот — тверда і солоденька. (Морква.)
2. Вся красуня у коморі, лиш коса її надворі. (Морква.)
3. Поховалися у грядки червоненькі чобітки. (Морква.)
На городі я сапав,
Дві морквини відкопав.
З’їм одну я, ну а другу,
Віднесу зайчикові – другу.
                                       (І. Січовик)
Я — морквиця солоденька
 І смачна я, і тверденька.
Ще й корисна, вітамінна,
І у страві — незамінна.
Бур’яном була колись,
А тепер ось, подивись!
60 аж видів є —
Щось у кожного своє.
Овоч я — культура гарна
 І повсюди популярна!
Лікувальний в мене сік...
Той, хто пити його звик,
Матиме чудовий зір —
Ти попробуй — перевір!
 Морква — овочева культура, яку вирощують на всій земній кулі. Її сьогодні є понад 60 видів на всіх континентах, а колись вона росла бур’яном на берегах Середземномор’я, в Австралії, в Африці та в Америці. Це дворічна рослина, у якої восени в перший рік виростають товсті корені – коренеплоди, а на другий рік виростає висока рослина, яка утворює плід з насінням. Забарвлення у моркви оранжеве, червонувате або біле. Зараз моркву вирощують скрізь, навіть в Гренландії і Заполяр’ї . Вона може рости  горах на висоті до 2500 м над рівнем моря. Її консервують шматочками для гарніру, сушать, а також заготовляють сік і пюре дієтичного і дитячого харчування.  Морква багата на вуглеводи, солі заліза, фосфору, кальцію. Морквяний  сік дуже корисний, він містить 25 % каротину, який в організмі людини перетворюється на вітамін А, що називають вітаміном росту.

Буряк.
1.Сам у коморі, а його чуб надворі. (Буряк.)
2. Сам червоний, а чуб зелений. (Буряк.)
3. Хоч цукровим мене звуть,
Та хоч дощики ідуть,
Не розмокну від дощу —
Я чудовий для борщу! (Буряк.)
Бурячок я червоненький,
І смачний, і солоденький.
Мене варять і печуть,
І до борщику кладуть.
З мене роблять і салати,
Бо зі мною — стіл багатий.
Маю я ще й вітаміни.
Є буряк — і все відмінно!
Буряк — городня рослина з товстим солодким коренем. Корінь цієї рослини червоного, білого чи оранжевого кольору використовується як їжа для людини, корм для тварин і є сировиною для виготовлення цукру. А знайшла йому використання людина більше чотирьох тисяч років тому. З незапам’ятних часів у Закавказзі, Малій Азії, Індії, у Середземномор’ї, на європейському узбережжі Атлантичного океану зустрічалися людям рослини з гарними листками, галузистим квітконосним стеблом і розвиненим коренеплодом. Люди виполювали його спочатку з ланів пшениці, як бур’ян, але один землероб попробував на смак листя, воно було смачним, а корінь виявився ще смачнішим, солодкуватим і соковитим. З того часу люди почали докладати зусиль до того, щоб виростити буряк з найсолодшими і смачними коренями. Пройшло багато віків, поки люди виростили буряк таким, яким він є сьогодні. Але крім цього, людина зрозуміла, що вона може змінювати природу і повинна це робити, щоб вижити. Селекціонери вивели буряки столові, кормові і цукрові. У кожному коренеплоді є значний вміст цукру, але найбільше його у цукрових білих буряках. З них і почала людина варити цукор, який став для неї джерелом енергії. Кормові буряки оранжевого кольору і виростають вони величезними. Ними вигодовують тварин. А от столові буряки, яких є чимало видів, люди використовують собі у їжу. З них варять чудові борщі, роблять салати, його вживають сирим, вареним і печеним. З червоного буряка роблять сік, квас, його використовують як лікувальний засіб для зниження тиску, для кращого перетравлення їжі. Добра господиня завжди приготує корисну і смачну страву з буряка.

Квасоля
1.Розкололась тісна хатка на дві половинки, і посипались в долоньку намистинки-дробинки. (Квасоля.)
2. Без рук, без ніг, а пнеться на батіг. (Квасоля.)
3. Без очей і без рук, а пнеться на дрюк. (Квасоля.)
Я — квасоля кольорова
 І поживна, і чудова.
Ще й смачна я і корисна,
Тому мене й люблять, звісно.
І бажають споживати
 Всі: і хлопчики, й дівчата.
Бо й жири є у квасолі,
Вуглеводів є доволі,
Ще — білок і каротин,
Вітамін, і не один:
C і B є вітаміни.
Тож скуштуйте неодмінно
 Мене в борщиках, супах,
У салатах, в пиріжках,
Як гарнір іще до м’яса
 Та саму поїжте часом!
Квасоля — однорічна бобова рослина з тонким і в’юнким стеблом та овальним насінням різного кольору, що міститься у стручках. Квасолі є аж понад двісті видів. Її батьківщина — субтропічні країни Америки, Азії, Африки. Є квасоля лущильна з твердим стручком і спаржева (овочева) з соковитими стеблами і бобами. Дуже цінний продукт, має білка 20—30 %, вуглеводів 50—60 %, жирів до 3,6 %. Містить каротин, вітаміни C і B.

Помідор
1. Зелений чуб, червоний бік,
Смачний із нього чавлять сік.
Ґадзині варять з ним борщі,
Росте в городі на кущі.
(Помідор)
2.Ми з Італії прийшли,
Там і назву нам дали.
Подивись, які ми гожі,
З яблуками трохи схожі,
Ось тому й назвались ними –
Яблуками золотими. (Помідори)
3. На кущі живе не сам
Є у нього братики.
Добрий у томати нам,
У борщі, салатики....
(помідори)
Помідор такий смачний, кругленький
Має щічки червоненькі.
До смаку він в кожній страві.
Роблять соки і приправи,
Соус, борщик і салат –
Люди з радістю їдять.
Помідор - овочева рослина. Батьківщина помідорів — Центральна й Південна Америка, де й досі зустрічаються дикі й напівкультурні форми помідорів. В 1498 році Христофор Колумб вперше привіз помідори в Іспанію і Португалію. Перші описи рослини походять з Італії.
 Відкриваючи для себе Америку, європейці побачили тут зовсім інший світ. Тут зустрілось їм і безліч незнайомих, небачених досі рослин, а серед них і помідор. Першими попали в Новий Світ іспанці. Вони першими побачили помідори. Вони ще нічого не знали про цю рослину, тому на всякий випадок оголосили їх отруйними. І назвали їх "вовчими персиками". Спочатку ця рослина потрапила до Іспанії, Португалії, Італії. Помідори висаджували на клумбах, як декоративну рослину, розводили в панських садах. У Голландії їх назвали "золотими яблуками". Це трапилося тому, що перші помідори були жовтими. А на сонці вони здавалися золотими."Золоті яблука" по-італійськи - помід'оро. Це помідоро й стало їхньою назвою в Європі.
До нас перші помідори були завезені з Італії в 1780 році. Завдяки людській кмітливості та праці, вони почали дуже швидко змінювати і форму, і розмір, і колір.
Є помідори - дрібненькі вишеньки і помідори - велетні, кожен з яких важить кілограм. Є помідори схожі на сливи, на яйця, на груші. А кольори! Від яскраво-червоного до блідо-рожевого, від золотисто-жовтого до світло жовтого, білого і, навіть, зеленого.

Перець
1.Є солодкий, є гіркий,
Різні форми має.
Є худий, а є товстий,
Кожний його знає!..
(Перець)
2.Не вогонь, а обпікає.
Не борець, а силу має.
Як його зачепиш ти,
може добре допекти. (Перець) 
3. Був горошком він у землі,
Поряд з сіллю на столі.
Хто його понюха,
Одразу носа чуха. (Перець)
Перець – багаторічна рослина з сімейства пасленових. Існує два види перцю: солодкий і пекучий. Солодкий перець широко використовується в харчуванні із-за своїх делікатесних якостей. Від володіє неповторним ароматом в свіжих салатах, в тушкованому вигляді, фарширований домашнім способом рисом та овочами, із нього роблять лечо, його солять та консервують в вигляді різних салатів. Пекучий перець використовують як спецію.
Батьківщиною перцю вважають Центральну і Південну Америку. Під час подорожей Христофора Колумба в 1493 році іспанці дізналися про нього від індійців, які вживали його у їжу як пряність. А ацтеки навіть застосовували задушливі пари від підсмажуваного на сковородах цього овоча як бойову зброю — успішно відбивали ним атаки ворога. Він був введений у культуру Іспанії в XV столітті і поступово проник у сусідні країни, де його використовували як декоративну, лікувальну і пряну рослину.

Огірок
1.Що у нашому городі стає першим у пригоді?
Виростає щодоби, як у лісі ті гриби. (Огірки.)
2. Вони зеленої всі масті,
Всі довгасті і смугасті.
Прив’язали їх в рядках
На зелених ланцюжках.
Гарбузові сини й дочки,
Ми звемося…. (Огірочки.)
3. Що то за коні в гаю на припоні: довгасті, голчасті, зеленої масті? Нікого не возять, лише солі просять. (Огірки.)
Я — огірочок молоденький,
Зелений, добрий і тугенький.
І пахну дуже смачно я,
Так само — вся моя сім’я!
Я ще й корисний дуже-дуже,
А ти скуштуй мене, мій друже!
Бо я смачний і дуже цінний,
В мені є цукор й вітаміни.
І мінеральні солі теж,
Корисний я й смачний без меж.
Мене і солять, й маринують,
На зиму завжди консервують.
   Огірочки — однорічна трав’яниста рослина з родини гарбузових. Стебло шорстко-волокнисте, лежаче, повзуче і довге, до двох метрів. Походить з Індії, але тепер огірки вирощують всюди, у теплицях і у відкритому ґрунті. Це дуже цінний харчовий продукт. У плодах є цукор, мінеральні солі, вітаміни B, C. Вживають у їжу свіжими, сирими, у салатах, з іншими овочами й окремо. А також солять, маринують, консервують.


Учитель:  Молодці! Ви так багато цікавого і корисного розповіли нам про овочі. А чи зможете точно упізнати їх серед інших плодів?Тоді пограємо у гру «Кошик». Із зав’язаними очима вам потрібно відібрати в  один кошик овочі в інший фрукти.
Гра "Кошик"



Сценка «Сперечались овочі»
Морква. Кожен знає, що морквиця на городі, мов цариця.
 Коси довгі кучеряві, та ще й платтячко яскраве.
 Я смачна і вітамінна і не гірша апельсина.
 Той хто моркву поважає, до ста років проживає.
Буряк. Розхвалилася дивіться, ти не схожа на царицю.
 Я від тебе червоніший, красивіший і товстіший.
 Український борщ чудовий по усіх краях відомий.
 У борщі я головний, борщ без мене не смачний.
Огірок. А зелені огірочки всі вживають залюбки.
 Нас шанують не даремно:
 Дух наш свіжий і приємний.
 На канапці і в салаті ми і в будень і на святі.
Квасоля: Я квасолька вся зелена,
Росту аж до неба.
І тендітна, і привітна,
Стебло як антена.
Я потрібна дуже людям,
В борщ, у суп, в салати,
Ну а ти, занадто кругла,
Як тебе хоч звати?
Помідор: Помідора, така смачна, кругленька
Має щічки червоненькі.
До смаку
я в кожній страві.
Роблять соки і приправи,
Соус, борщик і салат –
Люди з радістю їдять.
Перець. Не сваріться, любі, годі!
 Я найстарший на городі.
 Я великий і бокастий,
 Жовтогрудий і вогнястий.
 Я чудовий дар осінній
Весь з корисних вітамінів.
 Хто їсть перець соковитий
 Буде сильним, завжди ситим!
Огірок. Який салат без огірка?
Буряк. А що за борщ без буряка?
Морква. Чи то без моркви?
Квасоля. Без квасолі?
Усі разом. Без нас буде пусто в каструлі!


Пісня «Осінь-чарівниця»
Осінь:Чудові хвилини я тут провела.
Спасибі за танці, за добрі слова.
Вам дарую кошик свій –
Він незвичний чарівний.
Хто гостинець мій скуштує,
І житті зі здоровям помандрує.
Прийміть мої дари!
(Осінь роздає гостям фрукти)
Ведучий: Швидко спливають хвилинки,
От і прощатись пора.
І на прощання всім зичим
Щастя, здоров’я, добра!
Ведуча: До побачення вам, добрі люди,
Хай вам щастя всюди буде,
Зі святом вас ще раз вітаєм,
Щастя й здоровя бажаєм!











ПРОЩАВАЙ, БУКВАРИКУ! (свято)
Мета: створити атмосферу свята, піднесеного настрою; залучити бать­ків до співучасті в проведенні свята; виховувати любов до книги; розвивати мовлення; викликати бажання гарно вчитись.
Обладнання: святково прибраний клас, букви, цифри, «підручники», загадки, частівки, матеріали для сценки.
Хід свята
Є святкових днів багато
На листках календаря,
А між ними — й наше свято
Вшанування Букваря.
Увага! Увага!
У нашій школі сьогодні свято.
Приходьте в гості, мами й тата!
Приходьте до нас, бабусі шановні,
Узнайте, які ми тепер красномовні.

День вітання і прощання —
Свято перших букварів,
Перша сходинка зростання
Для найменших школярів.
Учитель. Любі діти! Шановні гості! Сьогоднішнє наше свято – це перша сходинка у шкільному житті, яку ви, дорогі діти, подолали власною працею. Зі словами подяки я звертаюся до ваших батьків. Це вони доклали багато зусиль, щоб ви читали. Вони разом з нами раділи нашим маленьким перемогам. Сьогодні свято і радісне, і сумне водночас. Ми прощаємося з першою книжкою — Букварем. Завдяки Букварю ми навчилися читати, писати, лю­бити свою прекрасну землю, шанувати її працьовитих людей, берегти свя­тині нашого народу, дізналися багато нового та цікавого.
Ясне сонечко проміння
Посилає щедро в клас.
Це воно, напевно, знає,
Що сьогодні свято в нас.

Любі гості, мами й тата!
В нас — Букварикові свято!
Добре, що прийшли до нас
Ви у гості в перший клас.

Ми всіх гостей вітаємо
 І дуже вам радіємо.
Усі вже букви знаємо,
Книжки читати вміємо
Звучить пісня «Пісня про школу»
Учитель. Свято Букваря, а самого Букварика на святі чомусь немає. Діти, давайте покличемо його: – Букварику, запрошуємо в гості.


Буквар
Я — букварик вам відомий,
Дуже гарний, малюнковий;
Залюбки всіх вчу читати
Нема часу спочивати!
Щиро зі всіма ділюся,
Не шкодую своїх знань,
Безліч хитрих і цікавих
Маю для малят завдань.
Я мандрую по країнах,
Я з абеткою дружу
І малечу, як зустріну,
Грамоти одразу вчу!
Я щасливий дуже
І тому радію,
Що всі діти в першім класі
Вже читати вміють.
       Шановний букварику!Ми дуже раді, що ти завітав до нас на свято і запрошуємо тебе в уявну мандрівку до веселого міста алфавіт.
       Веселе місто Алфавіт,
     Йому сьогодні наш привіт!
До нього нам лягає путь —
У ньому літери живуть.
Живуть там літери в словах,
А кожне слово — звір чи птах,
Травиця чи барвистий цвіт.
Отож в похід за мною вслід!

Буква  А
Цю букву знають всі на світі.
Вона найперша в алфавіті.
Весела, гарна і дзвінка,
Найскромніша буква А.
Буква Б            Буква Б проснеться рано
Буква Б – як діжка з краном.
Букву Б читай як треба.
Бо вона втече від тебе.
Буква В            Дві вишеньки, дві вишеньки
Василь стулив на хвильку.
Дві вишеньки мов вісімка,
Як буква В, Васильку.
Буква Г    — Гиля, гиля, гусенята, Біля татка гусака.
    До водички, до ставка.      Я і сам би з ними грався,
    Гусенятам любо гратись   Щоб гусак так не кусався.
Буква Ґ             Буква Ґ відродилася знову,
Стала всім вона знайома.
Ґанок, ґава, дзиґа, ґрати,
Ґазда, ґрунт і ґелґотати.
Буква Д            Як зробити букву Д?
Дуже просто, як димар.
Піч затоплять — дим піде
І підніметься до хмар.
Буква Е            «Е-е! — сказала буква Е.
Звір мене не здожене!»
І, махнувши нам рукою,
Е зробилася луною.
       Шановні жителі Алфавіту, Букварик прийшов до вас не з пустими руками, а приніс цілу торбу цікавих загадок про шкільне навчання. Спробуйте лишень їх відгадати
 Загадки
Букви всі від «А» до «Я»
На сторінках... (букваря)
Кожен учень і щоденно
На урок бере... (щоденник)
Для письма, сказати прошу,
Що потрібно взяти... (зошит)
Малювати в альбомі цім
вам поможуть... (олівці)
Ручки й олівці - щоб ви знали,
Ми кладемо у... (пенали)
Виводить букви і слова
Ота цікава штучка,
В руці виблискує з даля,
Нова, гарненька... (ручка)
Галасливий наш дружок
Всіх скликає на урок... (дзвінок)
Ось до класу всіх скликає
Голосистий цей дзвінок
І ми радо поспішаєм
Не в садок, а на... (урок)
       Молодці, справились з завданням. Отримуєте солодкі призи.
Звучить пісня «Вчать у школі»
Не запізнюватись в клас,
Завдання робить щораз –
Вчать у школі. (Тричі)
Вміти добре рахувать,
Додавать і віднімать –
Вчать у школі. (Тричі)

Скільки буду двічі два,
По складах читать слова –
Вчать у школі. (Тричі)
Щоб дорослих поважать
І малих не ображать–
Вчать у школі. (Тричі)

Книги гарні вміть читать,
Щоб про все на світі знать –
Вчать у школі. (Тричі)
Чесність змалку берегти.
До людей з добром іти –
Вчать у школі. (Тричі)
       Про все вчать у школі!. А чи відомо вам, любі гості, що найфундаментальнішу мовну підготовку одержують шведські школярі: навчаючись у школі 12 років, вони, окрім шведської, 8 років освоюють англійську, 6 років — німецьку, 5 років — французьку, а також одержують загальне уявлення про данську й норвезьку мови.
       Що це ми все про далекі країни, повернімося до нашого міста алфавіту і продовжимо приємне знайомство з його жителями.



Буква Є            Єноти вивели гуляти
Своє єдине дитинча,
За їх сім'єю вовк зубатий
Єхидно стежить з-за куща.
Буква Ж
Біжить стежина поміж ожину
І вже у Жені ожини жменя.
Буква  З        Збоку, знизу і згори
Схожа З на цифру 3.
Є три зуби в букви З,
Ними все вона згризе.

Буква И            И дивується сама:
–– Я у дружбі з усіма.
Гарно мовлюсь, голос маю,
Але слів не починаю.
Букви І– Ї         І без ї не ступить кроку,
Поміж ними чвар немає,
І до ї моргає оком,
Ї у відповідь — двома.
 Буква Й           Чи то дощик ллє довкола,
Чи лютує завірюха,
Буква Й ніде й ніколи   
Не скидає капелюха.
Буква К            Качки край копанки клопочуть,
Качаток кличуть під комиш.
Кача впіймати кішка хоче,
Катруся каже кішці: «Киш!»
       А зараз до вашої уваги сценка, «Жіноча логіка»
Сценка «Жіноча логіка»
Удома Маринка отак міркувала:
– Сьогодні в Галинки урок я списала,
Чого ж я завдання робити спішу?
І завтра в Галинки урок я спишу!
Удома Галинка отак міркувала:
– Сьогодні маринка у мене списала,
Чого ж я завдання робити спішу?
Урок у Маринки я завтра спишу!
А ранком у школі зустрілися двоє,
Спочатку дівчатка зраділи обоє.
Та стала Галинка Маринку питати:
– Чи можна у тебе іще раз списати?
Галинка ж крізь сльози:
– От бачиш, яка ти! –
Я думала в тебе на цей раз списати!
       Виявляється,жінки не тільки логічніше мислять, а й швидше говорять. Професор психології британського університету в Манчестері Джон Коен недавно опублікував висновки своїх досліджень швидкості мови жінок і чоловіків. Отже, за 30 секунд жінка вимовляє 80 слів, а чоловік 50; за 60 секунд — жінка 116, чоловік — 112. Різниця помітніша на відрізку часу в 120 секунд: чоловік — 182, жінка — 214. Професор Коен пояснює це явище в цьому випадку тим, що жінки багато займаються дітьми, і тому змушені швидко реагувати на вчинки й запитання своїх чад, що у свою чергу вимагає вправніше використовувати «засоби спілкування». Отакі ми жінки!
Буква Л              Лелека ластівку питає:
Хто вище всіх птахів літає?
Літають люди вище всіх   ,
На літаках своїх легких.
Буква М             З букви Л для цирку
Змайстрували гірку,
Щоб катались звірі.
Прибігає тут осел
І з'єднав дві букви Л.
Вийшла гойдалка, гамак
Й буква М. А чи не так?
Буква Н
На довгу нитку намистинки
Настуся хоче нанизати,
Вона, напевне, буде нині,
На нашім святі виступати.

Буква  О      Осел по вулиці гасав.
Осла ужалила оса.
Ой, боляче». Отож, малята,
Осу і вам не слід чіпати.
Буква  П         Гарні хлопці-молодці
Закопали два стовпці.
Третій їм допомагав —
Перекладину поклав.
Буква Р            Ромашки рвати ми ходили
Над річкою в рясній траві,
І раптом равлика зустріли,
Із ріжками на голові.

Буква С           Сіло сонце на сосну,
Сонно мовило: «Засну!»
Сосни сонечко гойдали,
Сосни сонечко благали:
«Сонце, сонечко, не треба —
Стане сумно нам без тебе».
       А щоб ми не сумували жителі чарівного міста Алфавіт пропонують нам послухати частівки про їх веселе навчання у школі.

Частівки
1. Продзвенів уже дзвінок,
починається урок,
ой , коли він вже мине,
в нас голівонька гуде .
2. Задають учителі,
нам такі задачі,
що над ними дуже часто
тато й мама плачуть .
3. Діти літери учили,
ночами не спали
їсти , питоньки хотіли
та часу немали .
4. Нам уроків задають все більше,
перший клас , як інститут,
тож міркуй скоріше!
5. Хоч і важко вчитись нам,
та ми не здаємся,
головне уміть списати,
ось тоді “прорвемся”.
6. Не сумуйте мама й тато
вчіть за нас уроки
і тоді в житті ніколи
не буде мороки .

- Дякуємо, дорогі букви, повеселили.  
Ви щось туту говорили про букву ґ. Звідки це вона відродилася? Виявляється, що історія букви ґ,є досить давньою...
       Проривний g існував в українській мові ще з часів відокремлення її від давньоруської. У XIV-XVII ст. ґ на письмі передавали за допомогою сполуки кг - кгрунтъ, кгвалтъ, кганокъ. Вперше літеру ґ було введено у "Граматиці" М.Смотрицького в 1619р. Закріпив її й П.Беринда у 1627р. у своєму словнику "Лексиконъ словено-росскій". Але з приєднанням України до Росії щодо правопису уряд імперії проводив політику "дабы никакой розни не было", отже літера ґ була вилучена з правопису, а натомість українці знов почали вживати або кг, або g.І ще активніше почала використовуватися сполука кг після сумнозвісних Валуєвського і Емського указів. Революція зняла була обмеження на вживання літери ґ, але у 1933 році ґ знов було вилучено з українськго алфавіту. Восени 1989 p. правописна комісія при Президії АН УРСР ухвалила повернути літеру ґ в український алфавіт

Буква Т             Молоточок, молоточок,
Поможи забити кілочок.
— Мною ви не заб'єте —
Я ж звичайна буква Т.
Буква У          Скажи, горобчику, чому
Ти так боїшся букви У?
Скажу по-чесному, мій татку,
Ця буква схожа на рогатку.
Буква Ф.         Всім відомо без підказки
Буква Ф – як ключ від казки.
Нізащо його від нас
Не відніме Карабас.
Буква Х            Хто швидше бігає, скажіть:
Чи буква X, чи буква У?
Звичайно, X на двох ногах біжить.
А буква У — куди там їй! —
Слідом стрибає на одній.
Буква Ц            Кінь промчить біля воріт,
Не догнати й соколу.
Цок-цок-цок, і з-під копит
Буква Ц процокала.
Буква Ч            Чубата чапля чваньковита
Через болото йде одна,
Чомусь з журавликом дружити
Не хоче чапелька чудна!
Буква Ш          Шматок сальця шукає мишка,
У нашій шафі шарудить.
Як шугоне на мишку кішка!
А мишка шусть — у шпарку вмить!
А як ви гадаєте, любі друзі, яке слово у своїх розмовах ми найчастіше вимовляємо? Нью-йоркська телефонна компанія привела цікаве дослідження, з'ясовуючи, яке саме слово вимовляють люди найчастіше. Із цією метою було прослухано 500 телефонних розмов, що дало змогу визначити найуживаніше слово — ним виявилося слово «я», яке прозвучало 3990 разів. Ось так, про себе нам найбільше подобається говорити.
Буква Щ            Ще дощ іде, періщить злива,
Щенятко вимокло як хлющ,
А щиглик, щебетун щасливий,
Щебече, пурхнувши на кущ.
Буква Ь            Знак називається м'яким.
Пом'якшуємо вимову ним.
Це знає і маля,
Бо слово пень і слово день
М'якенько вимовля.
Буква Ю               Букву Ю я впізнаю —
Трохи дивна буква Ю:
Нібито до ясена
Буква О прив'язана.
Буква Я            — Хто між літер найскромніший? —
Назвіть її ім'я.
Буква  Я— найголосніше Відгукнулася: «Це я!»
Ну, а хто хвалько найбільший? —
Назвіть його ім'я.
Стала «я» тихіше миші
І сказала: «Це не я...»
Букви (разом)
А тепер ми знати будемо
І ніколи не забудемо,
Що у дружбі сила в нас.
Запевняємо ми вас!
Звучить пісня «Ми першокласники».
1. Нові портфелики,
а в них Букварики.
Де кращих зможете
школяриків знайти?
Приспів:
Ми — першокласники,
ми — однокласники,
ой, як нам весело
разом до школи йти.

2. Ми пишем палички,
крючечки, галочки,
складаєм літери
до купки у склади.
Приспів.
3. Малюєм пташечки,
квітки-ромашечки,
співаєм весело,
ти, пісенько, лети!
Приспів. 
Любі мої першокласники, ви вивчили букви, навчилися читати, писати. А як же склад­но вам все це було подолати! Давайте пригадаємо чого вас навчила школа і як це відбувалося.
Недавно дуже дивним
Здавалося мені:
І як писати рівно                                                      
Ці літери трудні?
І навіть з паличками
Я впоратись не міг —
Криві та з карлючками
Ну, просто як на сміх!

А далі — знов рядочок,
Мов бублик, кругле О.
Мені аж серед ночі
Ввижалося воно.
Пишу — виходить криво,
Неначе пада вбік,
А потім, як на диво,
Писав, писав... і звик!
Старався я не марно:
Кривуль ніде нема!
І ручка пише гарно,
Виписує сама!
І літеру, і кому
Я гарно напишу.
І вже батькам додому
«Дванадцятки» ношу!
Буква р. Молодці, навчились грамоти, чудово. Але, любі мої діти, працював не лише я один.
Виходить Математика.
Математика
Знайомі з математикою, друзі,
Але за вас радію нині дуже,
Адже в мені завдань, задач багато.
Щоб розв'язати, треба вміти читати.
Під силу вам тепер мої завдання,
Лиш прикладіть до математики старання.
— І ось зараз перевірю лічбу в межах десяти. 


Відгадайте, діти, загадки-вірші.
Три веселі киці
Грались у травиці.
Рижмк до них прибіг.
Скільки кошенят усіх? (З +1 = 4)
   Ой, грибочки у гайочку
В капелюшечках сидять.
Два грибочки, три грибочки.
Разом буде скільки? (2 + 3 = 5)
   На травиці біля хати
Метушаться цуценята:
Двоє — білих, наче сніг,
Двоє — чорних. Скільки всіх? (2 + 2 = 4)
Сім цукерок Толя мав,
Дві цукерки мамі дав,
Дві — малій сестричці Олі.
А зосталось скільки в Толі? (7—2—2 = 3)
•      Посадив ведмідь в лісочку
Шість берізок, три дубочки.
Рахувати сам не вмів, 
То зозулю попросив.
Почала вона літати,
Почала вона кувати,
Та не може полічити.
А ну ж ви допоможіть! (6 + 3 = 9)
Учитель. Молодці! Добре впоралися із завданням. А щоб перепочи­ти, давайте зробимо веселу перерву.
Зіграти хочеться мені
Разом із вами в ТАК чи НІ.
Я вже питання задаю —
Готуйте відповідь свою.
Відповідай, коли мастак,
Єдиним словом — НІ чи ТАК.
Чи вміє плавати гусак?
Ну, що на це ти скажеш? (Так)
Чи може стати у вогні
Вода холодним льодом? (Ні)
·  Скажіть мені, червоний мак
Взимку квітне? (Ні)
·  А крокодили на сосні
Свої будують гнізда? (Ні)
·  Ч и може вище гір літак
У вишину злетіти? (Так)
·  Узори пишні на вікні
Мороз малює взимку? (Так)
·  До забіяк і розбишак
Чи є в людей повага? (Ні)
·  Коли розсердиться їжак,
Слона він може з'їсти? (Ні)
·  А під кінець скажіть мені —
Цікава гра у ТАК чи НІ? (Так)
Учитель. Позаду – нелегкий рік навчання. І на порозі другого класу естафету від Букварика приймають підручники, які навчатимуть вас далі.
Буквар
Тепер привів вам за руку
Підручники нові.
Що будете вивчати,
Бо вам так багато
Ще треба пізнати!
Виходить Читанка.
Читанка
Живуть казки в тоненьких сторінках,
Живуть пісні, і вірші, і загадки.
Знайдете все у читанки в рядках:
Прислів'я і легенди, і колядки.
Ви цілий світ тримаєте в руках,
Коли в руках тримаєте ви книжку.
Пройдете ви по наших сторінках —
Протопчете у світ собі доріжку.
Виходить Рідна мова.
Рідна мова
Я не з лісу. Я – не з поля.
Нелегка у мене доля.
Через радість та біду
Я з віків до вас іду.
Я дитину колисала.
Батьківщину захищала
І від роду і до роду
Зберігала свою вроду.
Всі народи мови мають,
Всі пісень своїх співають.
Бо хто має мову рідну,
Той багатий, а не бідний.
Виходить підручник «Я і Україна».
« Я  і  У к р а ї н а »
А де лягає сонце спати,
 І звідки вітер, звідки тінь,
І сніг чому такий лапатий,
І заєць чом такий вухатий,
Чому бджолі дрімати лінь,
Чи справді гірша стала глина,
Від чого запашна калина,
Куди повзе рогатий жук, —
Про все малятам розкажу.
Виходить підручник «Музика».
Музика
До, ре, мі фа, соль, ля, сі
Мусять вивчити усі.
Ну, а потім заспіваєм
Ще не співані пісні.
Щоб світом цим радіти
І любити світлі дні.
Ви повинні розуміти,
Як складаються пісні!
Нотні знаки – голосні.
А звучать вони як дивно,
До, ре, мі, фа, соль, ля, сі.
На Буквариковім святі
Заспіваємо пісні.

Пісня „Гей, чули, чули, чули …”
1.Прийшли ми всі на свято,
На свято Букваря,
І вивчили всі букви,
Усі: від А до Я.
Приспів
Гей, чули, чули, чули,
Гей, чули, чули, чули ви.
З буквариком ми дружим,
Він з нами назавжди.
2.У нас сьогодні свято,
Шануєм Букваря,
Відкрив він нам дорогу
До знань від А до Я.
Приспів


Буквар
Виростайте не ліниві,
І розумні, і сміливі.
Книга мудру дасть пораду,
Книга розуму навчить.
І ніколи вам не зрадить.
Діти, з книгою дружіть!
Хто книжки читать полюбить,
Марно часу не загубить.
Скільки в них пригод чудових
І малюнків кольорових!
Скільки казок чарівних!
Ви про все знайдете в них!
Тож вам я хочу на прощання
Задати ось такі питання,
Щоб знати, а чи можна вас
Перевести в другий клас?
1. Скільки літер в українському алфавіті? (33)
2. Як називається наша Батьківщина? (Україна)
3. Яка літера стоїть перша? (А) Остання? (Я)
– Молодці! Можна перевести вас до другого класу.
БУКВАРИК.
Сл. А Орел, муз. С. Антоник.
1. Беру до рук букварик я,
Там букви всі – від А до Я.
Від звуків перших до складів
Букварик стежечку провів. (двічі)
Приспів: Букварику, букварику
Про все розкажеш ти,
Про зоряні ліхтарики,
Про ріки і мости.
Про кізку з козенятами,
Про вовка і сову,
А я усе шукатиму
Відповідь просту.
2. Склади збираються в слова,
Аж закрутилась голова.
Слова у речення біжать
За ними треба поспішать. (двічі)
Приспів, програш.
3. Читаю речення малі
Про ліс і квіти на землі.
І про швидкого колобка,
Що від бабусі утіка. (двічі)
Приспів
Учні (разом)
Прощавай, Букварику,
В школі перший друже!
Ми тобі, Букварику,
Дякуємо дуже!

       Ось і підійшло наше свято до завершення. Дякуємо шановні гості, що завітали до нашого класу. Сподіваємось, що вам у нас сподобалось, і ви ще і ще раз прийдете у гості. До нових зустрічей.







Свято жінки і весни
Мета. Прищеплювати любов і повагу до жінки – матері, бабусі, сестрички, подруги. Виховувати в учнів естетичний смак, навички морально – етичної поведінки. Зміцнювати колектив класної родини. 
Обладнання: плакат "З 8 Березня!", подарунки для мам і бабусь, малюнки для виставки, матеріали для сценок.
Хід свята
Вчитель. Добрий день, шановні мами,бабусі, гості!  Зі наступаючим святом вас, дорогі жінки і!Нехай всі турботи, труднощі, нещастя покинуть вашу оселю, а ваші обличчя сяють від ласкавої посмішки. Щастя вам, добра, краси, кохання, вічної молодості і весни. Дозвольте запросити вас на наше свято, присвячене Міжнародному жіночому дню – 8 Березню.




(Звучить музика Е.Гріга "Ранок")
1-й учень:
Земля зітхає ледве чутно
І прокидається від сну…
І березень дарує чудо,
Розпочинаючи весну.

2. Це чудо – в усмішках чарівних,
    У морі квітів навкруги.
Ми вас вітаємо, царівни !
Найкращі, милі, дорогі

3. Жінки! Сьогодні ваше свято!
І на зорі, ще в ранній час,
Йде славний березень вітати
Живими пролісками вас.

1Джентльмен: Джентльмени! А де це наші дівчата?
2 Джентльмен: А й справді! Де це вони?
3 Джентльмен: Мабуть, запізнюються.
4. Джентльмен: Не може цього бути! Всі одразу?
5.Джентльмен: Як, джентльмени, невже ви забули? Адже сьогодні 8 Березня!
6. Джентльмен: А-а-а... Тоді зрозуміло.
7. Джентльмен: Що, що тобі зрозуміло?
8. Джентльмен: Як що? Ну, наприклад, зачіска, сукня і таке інше...
9. Джентльмен: А ось і вони!
10.Джентльмени (разом): Зустрічайте! Наші дівчатка!


Пісня "Цьомки"
1. Хто найбільше любить маму?
Хто її розбудить рано?
Квітка, рибка, ясне сонечко –
Я маленька цьомка-донечка.
П-в – 2р.
Цьомки для мами, цьомки для тата.
Пісенька з нами, цьомків багато.
2.Хтось мовчить, а я співаю,
Бо веселу вдачу маю.
Пташка, киця, ясна зіронька,
Бо я мами перепілонька.
П-в – 2р.
3.Скоро вже доросла стану,
Бо я слухаюся маму.
Лялька серце, злота писанка,
Серденятко і колисонька.
П-в –4р.

1 . Дівчаточка любі!
Ви — ніби принцеси.
Красиві, тендітні —
Ну, просто із п'єси.

2. І Вас, наші гарні дівчатка,
Вітаємо з святом ось цим
Хай мрії ваші крилаті
Здійсняться з приходом весни.

3.Вам дружно бажаємо
Гарного свята —
Здоров'я, удачі,
Усмішок багато.

4.Ще бажаєм дуже вам, 
Стати подружками нам.
 
Щоб із нами ви дружили,
 
Нас не били, не сварили.
 

5.З вами весело нам всюди 
І сьогодні скажем ми
 
Що кохати всіх вас будем
 
Дайте трохи підрости.
 

6. Так будьте завжди ви
Красиві і милі.
А зараз прийміть
Ці даруночки щирі.

Пісня «Дівчинка русява»

Яке найкраще слово в світі?
Раз мудрий хтось питав людей

"Здоров'я” - відповів так хворий

"Ні, молодість!" - ставав старий...

"Найкраще хліб!”- жебрак говорить.

"Перемога" - відповів стрілець.

"Найкраще воля!” - рік невільник

"Ні, правда!” - обстоював мудрець.

Аж тут з куточка
Обізвавсь сирітка, ще малий хлопчак:
Найкраще слово в світі: "Мама!"
І всі сказали: "Мама...! Так...!

Сценка: Сценка «Мама допоможе». Показують два хлопці. У кріслі сидить тато з газетою. Заходить син.
Син. Тату, допоможи зібрати пазл.
Тато. Прийде мама, допоможе. / Син виходить. Заходить.
Син. Тату, там на кухні кран прорвало, вода тече.
Тато. Прийде мама, відремонтує./ Знову виходить.
Батько потягує носом повітря. Заходить син.
Тато. Що це паленим пахне?
Син. А на кухні занавіски загорілись!
Тато (вскакує). Та чому ж ти мовчиш?
Син. Прийде мама, погасить!


1.Сьогодні привітати хочемо
Ми любих мам із Днем Весни
 І від усього серця зичимо,
 Щоб завжди гарними були

  2. Щоб не сивіло в вас волосся
   І щоб не морщилось чоло,
   Щоб вам, кохані наші мами
   В усьому і завжди везло.

3.Щоб вас кохали наші тата
І дарували квіти вам
 Немає бо в усьому світі
 Жінок чарівніших за мам.

4.На світі добрих слів чимало,
Але одне — добріш за всіх.
Просте, чудове слово — «мама»
Тримаємо в серцях своїх.

5. Кажуть, що на світі
Сонце найясніше,
Та всміхнеться мама -
І стає світліше.

6. Кажуть, що без сонця
Не розквітнуть квіти.
А хіба без мами
Є щасливі діти?

7. Моя матуся схожа на весну,
Красива, наче сонце світанкове.
Люблю її усмішку веселу і ясну
І кожне слово щире й загадкове.

8. Щоб усмішками ви цвіли
Й завжди веселими були!
Й до вас приходили, мов казка,
Тепло, любов, надія й ласка.

9. Хай сонечко для вас сміється,
А вам усе в житті вдається.
І хай панує в світі знов
Надія, Віра і Любов

10. Ми готували вам сюрприз
Старанно і завзято,
І щиро вдячні вам за те,
що ви прийшли на свято!
КОНКУРС ДЛЯ МАМ Пісня «Тільки мама»
“Впізнайте себе в малюнках своїх дітей”.



11. Ще в колисці немовля
Слово
 МАМА вимовля.
Найдорожче в світі слово
Так звучить у рідній мові.

12. Мамо, матінко, матусю,
Я добра від тебе вчуся.
Ти найкраща в світі мама,
Ніжна, добра і ласкава!

13.Матінко моя єдина!
Ти для мене цілий світ!
І хоч я мала дитина,
Хоч мені лиш кілька літ,
Та тебе, матусю мила,
Я кохаю над життя
І бажаю: будь щаслива,
Наче квітка весняна!

14. Знову чисте сонце наді мною.
Віє синій березень весною.
Знов зі святом неньку я вітаю,
Щастя їй і радості бажаю.

15. Мамо люба, мамо моя рідна.
Вже до нас прийшла весна погідна.
Я найкращі квіти приготую,
Бо матусі завжди їх дарую..


16. Мама, мамочка, матуся,
Я до тебе пригорнуся.
Завжди добра і привітна,
Ніби сонце в небі, світла.

17. Мамині руки – щедрі, робочі –
Втоми не знають з ранку до ночі.
Вранці, коли ще усі спочивають,
Сонце, напевно, вони піднімають.

18. Мама – найкраща людина у світі.
Знають це всі – і дорослі, і діти.
Біда не ляже на рідній поріг
Мама не пустить, вона – оберіг

19. Матусю, дай ручки твої поцілую,
За шийку тебе обійму,
І щічки погладжу.
Ти знаєшь, матусю,
 
Як дуже тебе я люблю!

20.Хай дзвенить повсюди пісня
Про найкращих наших мам!
Ми за все, за все на світі
Щиро дякуємо вам!

Пісня «Мамин день»
Мамин день
1.День весняний, не морозний,
День веселий і мімозний.
П-в
Це є мамин, це є мамин,
Це є мамин день.
2. День безхмарний і чудовий,
День схвильований, святковий.
П-в
3. День сюрпризів і вітання
День дарунків і кохання
.
П-в

( Вручення подарунків мамам) 




1.Моя бабуся гарна й мила,
Вона найкраща від усіх людей.
І хоч вона вже трохи посивіла,
Але так щиро любить нас — дітей.

2.Свою бабусю знаю
Я вже тривалий час.
Веселу вдачу має
І дуже любить нас.

3.Замислиться бабуся,
Зажуриться на мить
А потім знов сміється,
Ласкаво гомонить.

4.З бабусею своєю
Дружу давно-давно,
І ми — скажу вам — з нею
В усьому заодно.

5.Вона, моя бабуся,
Найкраща у житті,
А руки у бабусі —
Ну просто золоті.

6. За бабусю замовити хочу словечко,
Доброта в ній — не має меж.
Добре й щире в бабусі моєї сердечко
І душа в неї світла теж.

7. Вона внукам дарує сердечність і ласку,
Її щедрість не знає кінця!
Вона завжди розкаже легенду чи казку
І любов’ю зігріє серця.

8. Люба бабусю, тебе я вітаю,
Радості, щастя, здоров’я бажаю!
Хай тобі сонечко світить яскраво,
Квіти буяють і стеляться трави.


Пісня про бабусю
Бабуся моя чарівниця,
вона все уміє у нас,
Пече пироги, паляниці,
і радісно всім у цей час.
А ще може вишить сорочку,
рушник вишиває мені,
Бабусі моїй, чарівниці,
співаю хороші пісні
П-в
Бабусі співаю, всміхаюся їй
Бабусі, бабусі – найкращій моїй.
Бабусю, бабусю, голобко моя
Як добре, бабусю, що в тебе є я!

Спасибі бабусенько мила,
За те, що у мене є ти.
Що любиш мене і лелієш,
Зігрію я серце твоє!
П-в

(Вручення подарунків бабусям)




1.Яке чарівне небо стало,
У нім така ясна блакить.
А щире сонечко заграло —
І веселіше стало жить.

2.Розквітли проліски блакитні,
Фіалки ніжні зацвіли.
А хмарки, білі і тендітні,
У синім небі попливли.

3.Іде весна, пташки співають,
 Хмаринки білі пропливають.
 І дощик вранці землю вмив,
веселку в небі розбудив.

4.  Весна у край наш прилетіла
 Чарівна, радісна, ясна.
І кожна пташечка зраділа,
Бо принесла тепло весна.

5.Весна! Весна – це тепле,
Блакитне небо, яскраве сонечко.
Весна – це перші квіти, веселі пісні пташок,
Весна – це магія, це свято жінок!

Пісня «Весна»
1. Розквітають весняні квіти і буяє усе навкруг
Цей порі радіють діти, вже не буде завірюх
Усміхнулось весняне небо ожила від тепла земля
Сумувати вже нам не треба, бо пришла весна
Приспів:
Весна, радіють діти, для нас весняні квіти
Весь час сонце й небо, весна більш нам не треба
Вона в моїх очах, весна в думках і снах
Пора жаданих мрій – Весна.
2. Вже дзвенить весняна пісня у потоках і струмках
Повернувшись до дому з Півдня в’ється жайвір в небесах
Сонце променем гарячим від зимового від сну
Розбудило красуню сплячу, цю казкову мить – весну.
Приспів.


Зі святом весни, краси і любові!
Хай щастя і радість несе кожна мить,
Всього у житті нехай буде доволі!
На кожному кроці хай завжди щастить!

Закінчується веселе свято,
Вірші та співи були для вас.
Тож, любі мами та бабусі,
Прийміть даруночки  від нас.


Пісня Квіти для мами


Немає коментарів:

Дописати коментар